❤ Indywidualny kalendarz ciąży – Generator

Wprowadź datę ostatniej miesiączki i długość cyklu, aby wygenerować Twój zindywidualizowany kalendarz ciąży zawierający informacje na temat rodzajów świadczeń profilaktycznych i działań w zakresie promocji zdrowia oraz badań diagnostycznych i konsultacji medycznych, wykonywanych u kobiet w ciąży fizjologicznej, wraz z terminami ich przeprowadzania zgodnie ze Standardem Organizacyjnym Opieki Okołoporodowej z dnia 16 sierpnia 2018 roku

👜 Torba do szpitala (torba do porodu)

Torba do szpitala – sprawdź, co spakować, aby mieć pewność, że zabrałaś wszystkie niezbędne rzeczy. Skorzystaj z wygodnej, praktycznej "checklisty", która pozwoli Ci na bieżąco sprawdzić stan przygotowań.

👝 Torba do szpitala podczas pandemii koronawirusa

Torba do szpitala podczas trwającej pandemii koronawirusa i podwyższonych wymogów sanitarnych – sprawdź, co spakować, aby mieć pewność, że zabrałaś wszystkie niezbędne rzeczy. Skorzystaj z wygodnej, praktycznej "checklisty", która pozwoli Ci na bieżąco sprawdzić stan przygotowań.

🇵🇱 Plan porodu

Plan porodu w formie przystępnej infografiki. Pobierz za darmo, zaznacz te rzeczy, na których Ci najbardziej zależy i przekaż położnej w trakcie porodu.

🇺🇦 Plan porodu dla Ukrainek

Plan porodu dla Ukrainek, który może być wykorzystany przez położne w warunkach sali porodowej w celu usprawnienia komunikacji. Należy zaznaczyć w kółeczko wybrane grafiki.

🦠 Wzór oświadczenia o braku zgody na izolowanie matki od dziecka po porodzie (covid-19)

Oświadczenie o braku zgody na izolowanie matki od dziecka po porodzie w sytuacji uzyskania pozytywnego wyniku w kierunku COVID-19 lub w czasie oczekiwania na wynik. Oświadczenie należy przekazać położnej lub lekarzowi jeszcze przed porodem (w izbie przyjęć lub sali porodowej).

💚 Wskaźniki skutecznego karmienia – karta obserwacji dziecka

Sprawdź, czy Twoje dziecko jest skutecznie karmione piersią. Karta poprowadzi Cię przez pierwsze dni opieki nad noworodkiem. Zabierz ją ze sobą do szpitala, a w domu powieś na lodówce 🙂

💙 Karta obserwacji dziecka dokarmianego

Oceń przyrost masy ciała noworodka obserwując takie czynniki jak karmienie piersią, odciąganie pokarmu, dokarmianie, stan pieluchy i zachowanie dziecka.

🧡 Karta obserwacji dziecka w kierunku zaburzeń funkcji ssania – wersja dla rodzica

Karta obserwacji dziecka w kierunku zaburzeń funkcji ssania – wersja dla rodzica oparta o odpowiedzi TAK/NIE. Pozwala na zwrócenie uwagi na wybrane objawy w celu dokonania wstępnej, samodzielnej oceny funkcji ssania. Przynajmniej jedna odpowiedź "TAK" powinna skłonić rodzica do zasięgnięcia porady u doradcy laktacyjnego lub logopedy/neurologopedy.

💛 Żółtaczka u noworodka – karta obserwacji żółtaczki noworodkowej

Karta służy do obserwacji nasilenia żółtaczki noworodkowej, pobierz ją i uzupełniaj dwa razy dziennie, aby nie przeoczyć momentu, w którym żółtaczka fizjologiczna może zmienić się w proces chorobowy.

Facebook
Instagram