Nauka karmienia piersią po porodzie (w domu lub szpitalu)

Ciężarnym przez całą ciążę sen z powiek spędza poród. Gdy nadchodzi ten moment, a w rękach mama wreszcie trzyma swój największy skarb, cały świat wywraca się do góry nogami. Przez najbliższy rok zawartość brzuszka i pieluszki malucha będzie niezaprzeczalnie jednym z tematów numer jeden.

Zdarza się, że ten piękny czas, który dostajesz z dzieckiem jedyny raz w życiu, zostaje zakłócony przez problemy z karmieniem. 

To zupełnie normalne, że świeżo upieczona mama czuje się niepewnie w nowej roli i potrzebuje fachowego wsparcia, obiektywnego spojrzenia na sytuację.

Jeśli nie wiesz, jak rozpoznać czy Twoje dziecko prawidłowo chwyta pierś, nie możesz znaleźć dogodnej pozycji do karmienia z powodu obrażeń krocza lub rany po cięciu cesarskim, masz wątpliwości co do przyrostu masy ciała dziecka lub zostałaś obdarowana podwójnym, a nawet potrójnym szczęściem, takie spotkanie jest dla Ciebie.

Podczas wizyty

  • skontroluję ubytek i przyrost masy ciała noworodka,
  • skontroluję technikę przystawiania dziecka do piersi,
  • wytłumaczę, jak rozpoznać czy dziecko się najada (zapoznam Cię ze wskaźnikami skutecznego karmienia),
  • pomogę znaleźć dogodną pozycję do karmienia, w zależności od stanu Waszego zdrowia i rodzaju porodu,
  • omówię higienę piersi,
  • podpowiem, jak karmić więcej niż jedno dziecko.

Spotkamy się u Ciebie w domu lub w szpitalu

Wizyta odbywa się w domu mamy i dziecka, ewentualnie na terenie szpitala (Szczecin, Police lub okolice). Na wizytę domową przyjeżdżam z własną wagą, zostawiam mamie wszystkie niezbędne informacje (notatki, zalecenia, schematy, itd.). Przed spotkaniem mama nie powinna karmić malucha, przynajmniej przez godzinę.

Jest możliwość umówienia się również w weekendy i święta, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Serdecznie zapraszam!