Poradnia Laktacyjna

Potrzebujesz konsultacji? Skontaktuj się ze mną. Konsultacje laktacyjne odbywają się najczęściej w ciągu 2-3 dni od Twojego zgłoszenia się do mnie.

Noworodki z nieprawidłowymi przyrostami masy ciała oraz mamy podejrzewające zapalenie piersi są traktowane priorytetowo, a to oznacza, że do większości z Was z tymi problemami dotrę w ciągu 24 godzin. Zarówno w jednej, jak i w drugiej sytuacji – już w trakcie umawiania się na wizytę – zostawiam Wam część wskazówek, żebyście wiedziały, co robić do czasu mojego przyjazdu. W wyjątkowych sytuacjach, konsultacje odbywają się także w weekendy i święta.

Możemy spotkać się u Ciebie w domu lub w gabinecie (Strefa Mamy i Dziecka, Szczecin, ul. Bolesława Śmiałego 14C/U2). Możliwa jest również konsultacja online.

Wybierz najlepszą dla siebie formę wsparcia, serdecznie zapraszam!

Kiedy umówić się na wizytę?

To zupełnie normalne, że świeżo upieczona mama czuje się niepewnie w nowej roli i potrzebuje fachowego wsparcia, obiektywnego spojrzenia na sytuację.

Umów się na wizytę, jeśli:

  • nie jesteś pewna czy masz wystarczającą ilość pokarmu,
  • wydaje Ci się lub wiesz, że dziecko przybiera zbyt mało,
  • wyszłaś ze szpitala na kapturkach i nie wiesz, co dalej?
  • nie jesteś pewna czy poprawnie przystawiasz dziecko do piersi,
  • karmienie sprawia Ci ból,
  • Twoje piersi są twarde i ciężkie jak kamienie,
  • Twoje brodawki są płaskie lub wklęsłe,
  • Twoje brodawki są poranione, spłaszczone lub ścięte jak szminka,
  • znalazłaś biały pęcherzyk na brodawce,
  • znajdziesz w swojej piersi zgrubienie lub zauważysz, że jest ona zaczerwieniona, masz gorączkę i dreszcze,
  • Twoje dziecko podczas snu i/lub aktywności przez większość czasu ma otwartą buzię,
  • Twoje dziecko cmoka w trakcie karmienia,
  • kształt języka Twojego dziecka przypomina serduszko,
  • u Twojego dziecka zdiagnozowano lub sama podejrzewasz skrócone wędzidełko,
  • Twoje dziecko przysypia przy piersi, ulewa, dławi się, odpycha się od piersi,
  • dokarmiasz dziecko butelką, a chciałabyś karmić jedynie piersią,
  • przyjmujesz jakieś leki i nie wiesz, czy możesz karmić piersią,
  • Twoje dziecko jest wcześniakiem i nie możesz go chwilowo karmić bezpośrednio z piersi,
  • chcesz zakończyć laktację,
  • cokolwiek związanego z Twoimi piersiami lub karmieniem dziecka niepokoi Cię w jakikolwiek sposób.

Garść informacji

Konsultacja zazwyczaj trwa około 60 minut, ale umawiając pacjentki jedna po drugiej, zawsze zostawiam sobie 15 minut dodatkowego czasu, gdyby okazało się, że te 60 minut nam nie wystarczy. Z tego powodu, umawiając się z Tobą, podaję orientacyjną godzinę przyjazdu wspominając o tym, że mogę być chwilę wcześniej lub chwilę później (+/- 15 minut).

Przed konsultacją otrzymasz ode mnie krótką ankietę do wypełnienia, w której poproszę cię o odpowiedź m. in. na pytania epidemiologiczne (koronawirus) oraz, w przypadku wizyty domowej, o zostawienie wskazówek dotyczących dojazdu czy parkowania, żebym się nie zgubiła.

🐕🐈 Na czas konsultacji proszę o zamknięcie swoich czworonożnych przyjaciół w innym pomieszczeniu, nie mogą chodzić po wadze niemowlęcej ani mojej położniczej torbie!

Starsze rodzeństwo w trakcie konsultacji? Nie ma problemu, jestem mamą żłobkowicza i przedszkolaka, umiem pracować w trudnych warunkach. Tata też jest zawsze mile widziany. Ciocie, babcie, mamy i teściowe, zwłaszcza te od złotych rad, relaksują się w innym pokoju. (Daj znać, jeśli potrzebujesz, żebym w korytarzu głośno powiedziała, że nie masz chudego mleka, że dzieci nie płaczą jedynie z głodu oraz że jesteś najlepszą mamą dla swojego dziecka!) 😉

Nie sprzątaj specjalnie z powodu mojego przyjścia. Przychodzę Ci pomóc, a nie kontrolować grubość kurzu na podłodze.

Karmisz tylko piersią? OK.
Karmisz mieszanie? OK.
Karmisz inaczej? OK.
Karmisz tylko mlekiem modyfikowanym? OK.

To Twój wybór, Twoja decyzja. Nie stresuj się tą wizytą, nie będę Cię do niczego namawiać. Szanuję Twój wybór, nie oceniam i pomogę Ci najlepiej jak będę umiała w danej sytuacji.

Konsultacja laktacyjna – wizyta w domu lub gabinecie

Konsultacja laktacyjna

wizyta w gabinecie
PLN 220 /konsultacja
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00.
z dojazdem do domu: 270zł (Szczecin/Police, pon-pt)
w soboty i niedziele: 320zł


Konsultacja płatna z góry przelewem na konto:
56 1020 4795 0000 9102 0448 0356
Indywidualna Praktyka Położnej Monika Dorenda-Czuchaj
Tytuł przelewu: Twoje imię i nazwisko, konsultacja laktacyjna

Spotykamy się w Twoim domu (Szczecin, Police, okoliczne miejscowości*) lub w gabinecie w Szczecinie.

*wizyty laktacyjne w domu poza Szczecinem odbywają się jedynie u noworodków do 14. doby życia, potem zapraszam rodziców z maluchem do gabinetu w Szczecinie

Czas trwania wizyty to najczęściej około 60 – 80 minut.

Możemy się spotkać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 oraz w weekendy i święta – głównie w godzinach porannych.

 

Czas oczekiwania na wizytę: Noworodki oraz mamy podejrzewające zapalenie piersi są traktowane priorytetowo, najczęściej czas oczekiwania wynosi około 24h; niemowlęta, maksymalnie do 3-4 dni. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu ustalenia terminu wizyty jej data jest zależna od zajęć w szkole rodzenia, warsztatów oraz moich dyżurów w szpitalu.

Przygotowanie do konsultacji: przed spotkaniem dostaniesz link do wypełnienia krótkiej ankiety, w której m. in. dasz mi znać czy są jakieś trudności z dojazdem do Ciebie oraz z jakim problemem się borykasz.

Proszę:

  • spróbuj przed spotkaniem nie karmić malucha przynajmniej przez godzinę,
  • ulokuj swoich czworonożnych przyjaciół w innym pomieszczeniu,
  • przygotuj listę pytań spisanych na kartce lub w telefonie, książeczkę zdrowia i kartę wypisową, pieluszkę tetrową, nazwy i dawki leków, które przyjmujesz,
  • podczas wizyty możesz być sama z dzieckiem, ale tata zawsze jest mile widziany,
  • nie martw się obecnością starszych dzieci, też jestem mamą, potrafię pracować w „trudnych” warunkach 😉
  • jeśli to możliwe, ze względu na sytuację epidemiologiczną, na czas wizyty poproś innych członków rodziny (babcie, ciocie itd.) o pozostanie w innym pomieszczeniu,
  • jeśli masz możliwość, zrób kilka zdjęć twarzy z różnych drzemek malucha tak, żebym mogła zobaczyć ułożenie ust oraz samej głowy,
  • możesz zrobić zdjęcia zawartości pieluszki, jeśli Cię niepokoją,
  • jeśli Twoje dziecko jest dokarmiane, możesz pobrać i uzupełnić kartę obserwacji dziecka dokarmianego chociaż z jednej pełnej doby (link niebawem)
  • na pewno zapytam Cię o liczbę karmień, a także mokrych i brudnych pieluszek, jeśli nie prowadzisz notatek to do czasu konsultacji możesz pobrać i uzupełniać kartę obserwacji wskaźników skutecznego karmienia (link)

Dodatkowe informacje: na wizytę domową przyjeżdżam zawsze z własną wagą i akcesoriami, zostawiam mamie wszystkie niezbędne informacje (notatki, zalecenia, schematy), podczas wizyty będę miała maseczkę, rękawiczki, poproszę Cię również o umożliwienie mi umycia rąk.

 

Konsultacja laktacyjna online

Konsultacja laktacyjna

(online)
PLN 220 /konsultacja
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00.
w soboty i niedziele – 270zł (w godzinach porannych)
w dni świąteczne – 320zł (w godzinach porannych)


Konsultacja płatna z góry przelewem na konto:
56 1020 4795 0000 9102 0448 0356
Indywidualna Praktyka Położnej Monika Dorenda-Czuchaj
Tytuł przelewu: Twoje imię i nazwisko, konsultacja laktacyjna

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną może się okazać, że nasze spotkanie w realnym świecie jest niemożliwe.

Jeśli przebywasz na kwarantannie lub masz kaszel, gorączkę, Twoje zmysły węchu oraz smaku działają w ograniczony sposób lub nie działają wcale, daj mi znać – spotkamy się online.

Odpowiedzialne podejście w obecnych czasach jest niezwykle ważne, bo nikt z nas nie chce narażać swoich rodzin, a ja dodatkowo również swoich innych podopiecznych.

Możemy spotkać się online również, jeśli jesteś spoza Szczecina i nie masz możliwości dojechać na spotkanie.

Możesz zwrócić się do mnie z każdym problemem związanym z laktacją. Wzięłam udział w kursie przygotowującym mnie do udzielania konsultacji laktacyjnych online.

Miejsce spotkania: Messenger, WhatsApp, Skype, Google Meet – jak Ci wygodniej. Czas trwania spotkania to zwykle 60-90 minut. Możemy się spotkać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 oraz w weekendy i święta (głównie rano).

Czas oczekiwania na konsultację: Noworodki oraz mamy podejrzewające zapalenie piersi są traktowane priorytetowo, najczęściej czas oczekiwania wynosi około 24h; niemowlęta, maksymalnie do 3-4 dni.

Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu ustalenia terminu wizyty – jej data jest zależna od zajęć w szkole rodzenia, warsztatów oraz moich dyżurów w szpitalu.

Przygotowanie do konsultacji: przed spotkaniem dostaniesz link do ankiety, w której m. in. w paru słowach opiszesz z jakimi trudnościami się zmagasz.

Proszę również:

  • przed spotkaniem online spróbuj nie karmić malucha przynajmniej przez godzinę,
  • przygotuj listę pytań spisanych na kartce lub w telefonie, książeczkę zdrowia i kartę wypisową, nazwy i dawki leków, które przyjmujesz,
  • podczas wizyty będziesz potrzebowała pomocy drugiej dorosłej osoby, która będzie kamerzystą przede wszystkim w momencie karmienia dziecka,
  • nie martw się obecnością starszych dzieci, też jestem mamą, potrafię pracować w „trudnych” warunkach 😉
  • na maila dostaniesz ode mnie listę zdjęć i filmików, o których wykonanie Cię poproszę – ułatwią mi rozpoznanie problemu, a wcześniejsze ich przygotowanie i wysłanie zaoszczędzi nam czasu w trakcie samej konsultacji – wspólnie je umówimy podczas jej trwania,
  • możesz zrobić zdjęcia zawartości pieluszki, jeśli Cię niepokoją,
  • jeśli Twoje dziecko jest dokarmiane, możesz pobrać i uzupełnić kartę obserwacji dziecka dokarmianego chociaż z jednej pełnej doby (link niebawem)
  • na pewno zapytam Cię o ilość karmień, a także mokrych i brudnych pieluszek, jeśli nie prowadzisz notatek to do czasu konsultacji możesz pobrać i uzupełniać kartę obserwacji wskaźników skutecznego karmienia (link)

Dodatkowe informacje: przed wizytą zadbaj o wygodne miejsce i dobre oświetlenie.

 

Facebook
Instagram