NADCHODZĄCE

Webinar "Rodzę w koronie: Pozycje wertykalne"

Kiedyś na praktykach, dawno dawno temu, zapytałam swoją instruktorkę z technik położniczych o to, kiedy będziemy uczyć się odbierać porody w pozycjach wertykalnych.

Odpowiedziała mi coś w stylu "najpierw naucz się normalnie, a potem wertykalnie". Pomyślałam, że w sumie ma rację...

Co myślę o tym teraz? Parę lat później, po kilku latach pracy w zawodzie, po dwóch własnych porodach?

Myślę, że normalnie to jest właśnie wertykalnie. Myślę, że wertykalnie jest dużo bezpieczniej. Myślę również, że poród się przyjmuje, a nie odbiera.

Jesteście ciekawe, jaka jest różnica między porodem w pozycji horyzontalnej (ginekologicznej) a porodem w pozycji wertykalnej (kucznej, siedzącej, stojącej, czworaczej)?

Chcecie wiedzieć, co zrobić, by ruszać się w trakcie porodu nawet leżąc w łóżku pod KTG? By pomóc sobie i dziecku? By sprawić, żeby poród był bezpieczniejszy i mniej bolesny?

Serdecznie zapraszam Was na piątkowy webinar! ♥

Informacje:

 • Kiedy: 27 listopada (piątek) 4 grudnia (piątek), godz. 19:00-20:00
 • Koszt: bezpłatnie
 • Organizator: Położna Monika Dorenda-Czuchaj
 • Link do wydarzenia

ZA NAMI

Webinar "Rodzę w koronie: Torba do szpitala"

Jak się spakować, by dopiąć torbę?

Szczegółowo omówimy wszystko, co przyda się w sali porodowej, po porodzie oraz do karmienia maluszka. Opowiem również o wyjściu do domu, a właściwie o tym, w co wystroić siebie i bobasa na to wielkie wydarzenie!

Wszystkie przekazane informacje uwzględniają obecny stan epidemiologiczny. Same oceńcie, czy trzeba się spakować inaczej niż zazwyczaj?

Do zobaczenia w czwartek, zdrówka! ♥

Informacje:

 • Kiedy: 19 listopada (czwartek), godz. 10:30-11:30
 • Koszt: bezpłatnie
 • Organizator: Położna Monika Dorenda-Czuchaj
 • Link do wydarzenia

Webinar "Rodzę w koronie: Metody łagodzenia bólu porodowego"

Poród to jedno z bardziej stresujących wydarzeń w życiu kobiety, trudno temu zaprzeczać. Poród w dobie koronawirusa, gdy część z przyszłych mam będzie musiała zmierzyć się z tym wydarzeniem bez osoby towarzyszącej dokłada kolejnej dawki stresu.

Co w kobietach spodziewających się dziecka wywołuje największy stres na myśl o porodzie? Nie wiem, ale z pewnością jedną z tych rzeczy będą skurcze porodowe i ból jaki wiąże się z ich pojawieniem.

Czy dam radę, czy wytrzymam, czy będę w stanie współpracować z personelem? - to czasami pytania dudniące w głowie przez cały okres ciąży. A teraz dochodzi kolejne, jak mam urodzić sama?

Ale czy faktycznie w sali porodowej jesteś sama? Na całe szczęście nie! Przecież jest Was dwoje, a może troje... są też położne!

W takim razie, czy będziesz w stanie poradzić sobie bez osoby towarzyszącej? Czy są metody, które są niezależne od personelu? Czy wszystkie metody są bezpieczne? Które metody są najbardziej skuteczne? Kiedy i jak z nich korzystać? Piłka, prysznic, a może hipnoza?

Tak, to będzie całkiem spora dawka wiedzy - serdecznie zapraszam! ♥

Informacje:

 • Kiedy: 12 listopada (czwartek), godz. 10:30-11:30
 • Koszt: BEZPŁATNIE
 • Organizator: Położna Monika Dorenda-Czuchaj
 • Link do wydarzenia

Webinar "Rodzę w koronie: Opieka okołoporodowa okiem położnej pracującej z pacjentkami zakażonymi COVID-19"

Często poród wywołuje w kobietach ciężarnych ogromny lęk, niepewność i strach. To całkiem normalne, że boimy się tego, czego nie znamy. Czasy, w których przyszło nam obecnie żyć wcale nie ułatwiają radzenia sobie z tym strachem, a wręcz dokładają nowych zmartwień.

Zarówno dla kobiet spodziewających się dziecka jak i dla położnych oraz lekarzy jest to duży czas niepewności oraz nowych wyzwań, wszyscy mierzymy się z pandemią po raz pierwszy.

Webinar ma na celu przybliżenie tematu opieki okołoporodowej oczami osoby, która jest po tej drugiej stronie, czyli opiekującej się kobietami w ciąży i po porodzie, których wynik testów na COVID-19 jest pozytywny.

Porozmawiamy sobie o zasadach panujących w szpitalu, o tym co warto ze sobą zabrać, a czego nie. Poruszymy temat izolacji dziecka oraz braku zgody na izolację, a także wszystkich konsekwencji, które się z tym wiążą. Postaram się zebrać informacje z różnych szpitali w kraju tak, by obraz obecnej opieki okołoporodowej był jak najbardziej pełny.

Podzielę się z Wami własnym doświadczeniem pracy z pacjentkami COVID-19 pozytywnymi w szpitalu, w którym na życzenie mamy nie izoluje się dzieci.

Bardzo serdecznie Was zapraszam na spotkanie, do zobaczenia w piątek! Zdrówka! ♥

Informacje:

 • Kiedy: 6 listopada (piątek), godz. 10:30-12:00
 • Koszt: BEZPŁATNIE
 • Organizator: Położna Monika Dorenda-Czuchaj
 • Link do wydarzenia

Webinar "Ból porodowy a skurcze - czy to zawsze to samo?"

Dowiedz się, jak rozpoznać, że to "już", że to "te" skurcze i "ten" czas na wyruszenie do szpitala lub wezwanie położnej do porodu w domu.

Dowiedz się, jakie masz możliwości łagodzenia bólu zarówno te zależne od personelu medycznego jak i te zależne jedynie od Ciebie oraz po co ten ból w trakcie porodu jest potrzebny zarówno Tobie jak i osobom sprawującym opiekę nad tobą, te warsztaty są dla Ciebie.

Wszystko co powinnaś wiedzieć o skurczach w ciąży, podczas porodu oraz w połogu zebrane w jednym miejscu i czasie. Zapisz się!

Informacje:

 • Kiedy: 25 sierpnia (wtorek), godz. 20:00-22:00
 • Koszt: 29zł
 • Organizator: Fundacja Macierzanka i Monika Dorenda-Czuchaj
 • Link do wydarzenia