ZA NAMI
Webinar charytatywny: Przygotowanie krocza do porodu
Kochani, organizuję webinar, podczas którego zbieramy na leczenie małej Ingi spod Szczecina. Dziewczynka walczy z SMA i zbiera niewyobrażalną sumę 9 mln złotych na leczenie.
Każda osoba biorąca udział w wydarzeniu, która przekaże minimum 10 zł na skarbonkę Ingi otrzyma ode mnie plik PDF z instrukcją przygotowania krocza do porodu w 7 krokach. Warto, nie znajdzie drugiego takiego opracowania w sieci!
Link do wydarzenia na Facebooku tutaj.
Kiedy: 18 lutego 2021, g. 12:00 – Zapraszam!
Hybrydowa Szkoła Rodzenia – 2. edycja
Program Szkoły Rodzenia jest dostosowany do potrzeb nowoczesnych rodziców. Powstał na bazie ponad 5-letniego doświadczenia zawodowego i macierzyńskiego. To również kompendium wiedzy i doświadczeń zdobytych podczas licznych kursów, szkoleń, specjalizacji, studiów oraz nieustannego samokształcenia.
Zapraszam na drugą już edycję szkoły rodzenia w formie hybrydowej, tzn. część zajęć online, część stacjonarnie. Zbieramy drugą grupę, zapisz się już dziś!
Zapisy i więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku.
Start: 26 lutego 2021 – Zapraszam!
Hybrydowa Szkoła Rodzenia – 1. edycja
Program Szkoły Rodzenia jest dostosowany do potrzeb nowoczesnych rodziców. Powstał na bazie ponad 5-letniego doświadczenia zawodowego i macierzyńskiego. To również kompendium wiedzy i doświadczeń zdobytych podczas licznych kursów, szkoleń, specjalizacji, studiów oraz nieustannego samokształcenia.
Zapraszam na pierwszy cykl szkoły rodzenia online. Zbieramy pierwszą grupę! Zapisz się już dziś!
Zapisy i więcej informacji tutaj.
Zdrówka!
WOŚP PROBLEMY W LAKTACJI - wędzidełko okiem położnej i logopedy + zbiórka na WOŚP
Wielkimi krokami zbliża się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. ❤️
10 razy wspierałam WOŚP będąc wolontariuszką. W tym roku w dniu Finału dyżuruję, więc pomyślałam, że mogę się przyłączyć do tej wielkiej szalonej orkiestry w inny sposób. 🎉🎷🎺🎻🎸🎉
29. Finał WOŚP to zbiórka m.in. na wsparcie oddziałów laryngologicznych. 🏥 Nie wiem czy wiecie, ale wbrew pozorom laryngologia ma wiele wspólnego z laktacją!🤱
Laryngologia, to część medycyny, która zajmuje się m.in. diagnostyką i leczeniem ucha, nosa, krtani, ale także JĘZYKA! 👂👃👅 A bez prawidłowej pracy języka nie ma karmienia piersią! 👅⛔🤱
Z jakimi problemami najczęściej spotykamy się u noworodka i niemowlaka w temacie języka? Ze skróconym wędzidełkiem! 😮
To szeroki temat, często do współpracy dla kilku specjalistów:
✅ położnej, która jako pierwsza powinna rozpoznać problem i pokierować mamę z dzieckiem w odpowiednie miejsca,
✅ logopedy, który oceni ruchomość języka, dobierze odpowiednie ćwiczenia języka zarówno przed jak i po korekcie wędzidełka,
✅ laryngologa, chirurga lub stomatologa, który to wędzidełko podetnie i uwolni język,
✅ fizjoterapeuty, który powinien ocenić napięcie mięśniowe malucha, bo często za skróconym wędzidełkiem ciągną się również inne problemy.
Pomysł stworzenia webinaru na ten temat skonsultowałam z Ewą Kuźmą, która jest świetnym logopedą klinicznym i naprawdę potrafi fajnie poprowadzić maluszki z wędzidełkową przygodą. Ewa zgodziła się poprowadzić ten webinar razem ze mną, także szykujcie się na sporą dawkę wiedzy popartą dużym doświadczeniem w tym temacie! Bardzo się cieszę z tego naszego pierwszego wspólnego projektu i nie mogę się doczekać efektów! 🥰
Webinar będzie bezpłatny, ale w trakcie wydarzenia będzie dostępna zbiórka, której cały dochód przekażemy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. ❤️❤️❤️
Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia! 🙂
Link do wydarzenia tutaj.
Kiedy? 30 stycznia 2021, godzina 16:00-17:30.
Webinar "ABC Karmienia Piersią - Czy istnieje chude mleko w piersiach...?"
Znacie to?
- "ono ciągle płacze, bo Ty tam nic nie masz" - powiedziała babcia
- "ono wisi ciągle na tym cycku, bo masz chude mleko i nie może się najeść" - powiedziała teściowa
- "za mało przybiera, ma Pani niewartościowy pokarm" - powiedział pediatra
- "ale jak to nie dajesz mu marchewki po 12 tygodniu? nie będzie przecież przybierać" - dodała sąsiadka
Można zwariować? Można.
Można uwierzyć będąc mamą po raz pierwszy i nie śpiąc od kilku dni/tygodni/miesięcy? Można.
Można zaufać autorytetom? Pewnie nawet trzeba.
Jak przesiać dobre rady od złotych rad? Czy faktycznie istnieje chude mleko w piersiach?
Będzie ciekawie i na pewno bardzo emocjonująco, bo karmienie to mój konik, chociaż daleko mi do laktoterrorystki! Serdecznie zapraszam!
Informacje:
- Kiedy:
22 grudnia29 grudnia (wtorek), godz. 14:00-15:00 - Koszt: bezpłatnie
- Organizator: Położna Monika Dorenda-Czuchaj
- Link do wydarzenia (Facebook Live)
Webinar "Rodzę w koronie: Pielęgnacja noworodka"
Pielęgnacja noworodka, czyli wszystko co powinnaś wiedzieć o codziennej toalecie maluszka, począwszy od oczu, przez kikut pępowinowy po okolicę pieluszkową.
Podczas webinaru omówię również kąpiel dziecka od strony teoretycznej.
Serdecznie zapraszam!
Informacje:
- Kiedy:15 grudnia (wtorek), godz. 14:00-15:00
- Koszt: bezpłatnie
- Organizator: Położna Monika Dorenda-Czuchaj
- Link do wydarzenia (Facebook Live)
Webinar "Rodzę w koronie: Pozycje wertykalne"
Kiedyś na praktykach, dawno dawno temu, zapytałam swoją instruktorkę z technik położniczych o to, kiedy będziemy uczyć się odbierać porody w pozycjach wertykalnych.
Odpowiedziała mi coś w stylu "najpierw naucz się normalnie, a potem wertykalnie". Pomyślałam, że w sumie ma rację...
Co myślę o tym teraz? Parę lat później, po kilku latach pracy w zawodzie, po dwóch własnych porodach?
Myślę, że normalnie to jest właśnie wertykalnie. Myślę, że wertykalnie jest dużo bezpieczniej. Myślę również, że poród się przyjmuje, a nie odbiera.
Jesteście ciekawe, jaka jest różnica między porodem w pozycji horyzontalnej (ginekologicznej) a porodem w pozycji wertykalnej (kucznej, siedzącej, stojącej, czworaczej)?
Chcecie wiedzieć, co zrobić, by ruszać się w trakcie porodu nawet leżąc w łóżku pod KTG? By pomóc sobie i dziecku? By sprawić, żeby poród był bezpieczniejszy i mniej bolesny?
Serdecznie zapraszam Was na piątkowy webinar! ♥
Informacje:
- Kiedy:
27 listopada (piątek)4 grudnia (piątek), godz. 19:00-20:00 - Koszt: bezpłatnie
- Organizator: Położna Monika Dorenda-Czuchaj
- Link do wydarzenia
Webinar "Rodzę w koronie: Torba do szpitala"
Jak się spakować, by dopiąć torbę?
Szczegółowo omówimy wszystko, co przyda się w sali porodowej, po porodzie oraz do karmienia maluszka. Opowiem również o wyjściu do domu, a właściwie o tym, w co wystroić siebie i bobasa na to wielkie wydarzenie!
Wszystkie przekazane informacje uwzględniają obecny stan epidemiologiczny. Same oceńcie, czy trzeba się spakować inaczej niż zazwyczaj?
Do zobaczenia w czwartek, zdrówka! ♥
Informacje:
- Kiedy: 19 listopada (czwartek), godz. 10:30-11:30
- Koszt: bezpłatnie
- Organizator: Położna Monika Dorenda-Czuchaj
- Link do wydarzenia
Webinar "Rodzę w koronie: Metody łagodzenia bólu porodowego"
Poród to jedno z bardziej stresujących wydarzeń w życiu kobiety, trudno temu zaprzeczać. Poród w dobie koronawirusa, gdy część z przyszłych mam będzie musiała zmierzyć się z tym wydarzeniem bez osoby towarzyszącej dokłada kolejnej dawki stresu.
Co w kobietach spodziewających się dziecka wywołuje największy stres na myśl o porodzie? Nie wiem, ale z pewnością jedną z tych rzeczy będą skurcze porodowe i ból jaki wiąże się z ich pojawieniem.
Czy dam radę, czy wytrzymam, czy będę w stanie współpracować z personelem? - to czasami pytania dudniące w głowie przez cały okres ciąży. A teraz dochodzi kolejne, jak mam urodzić sama?
Ale czy faktycznie w sali porodowej jesteś sama? Na całe szczęście nie! Przecież jest Was dwoje, a może troje... są też położne!
W takim razie, czy będziesz w stanie poradzić sobie bez osoby towarzyszącej? Czy są metody, które są niezależne od personelu? Czy wszystkie metody są bezpieczne? Które metody są najbardziej skuteczne? Kiedy i jak z nich korzystać? Piłka, prysznic, a może hipnoza?
Tak, to będzie całkiem spora dawka wiedzy - serdecznie zapraszam! ♥
Informacje:
- Kiedy: 12 listopada (czwartek), godz. 10:30-11:30
- Koszt: BEZPŁATNIE
- Organizator: Położna Monika Dorenda-Czuchaj
- Link do wydarzenia
Webinar "Rodzę w koronie: Opieka okołoporodowa okiem położnej pracującej z pacjentkami zakażonymi COVID-19"
Często poród wywołuje w kobietach ciężarnych ogromny lęk, niepewność i strach. To całkiem normalne, że boimy się tego, czego nie znamy. Czasy, w których przyszło nam obecnie żyć wcale nie ułatwiają radzenia sobie z tym strachem, a wręcz dokładają nowych zmartwień.
Zarówno dla kobiet spodziewających się dziecka jak i dla położnych oraz lekarzy jest to duży czas niepewności oraz nowych wyzwań, wszyscy mierzymy się z pandemią po raz pierwszy.
Webinar ma na celu przybliżenie tematu opieki okołoporodowej oczami osoby, która jest po tej drugiej stronie, czyli opiekującej się kobietami w ciąży i po porodzie, których wynik testów na COVID-19 jest pozytywny.
Porozmawiamy sobie o zasadach panujących w szpitalu, o tym co warto ze sobą zabrać, a czego nie. Poruszymy temat izolacji dziecka oraz braku zgody na izolację, a także wszystkich konsekwencji, które się z tym wiążą. Postaram się zebrać informacje z różnych szpitali w kraju tak, by obraz obecnej opieki okołoporodowej był jak najbardziej pełny.
Podzielę się z Wami własnym doświadczeniem pracy z pacjentkami COVID-19 pozytywnymi w szpitalu, w którym na życzenie mamy nie izoluje się dzieci.
Bardzo serdecznie Was zapraszam na spotkanie, do zobaczenia w piątek! Zdrówka! ♥
Informacje:
- Kiedy: 6 listopada (piątek), godz. 10:30-12:00
- Koszt: BEZPŁATNIE
- Organizator: Położna Monika Dorenda-Czuchaj
- Link do wydarzenia
Webinar "Ból porodowy a skurcze - czy to zawsze to samo?"
Dowiedz się, jak rozpoznać, że to "już", że to "te" skurcze i "ten" czas na wyruszenie do szpitala lub wezwanie położnej do porodu w domu.
Dowiedz się, jakie masz możliwości łagodzenia bólu zarówno te zależne od personelu medycznego jak i te zależne jedynie od Ciebie oraz po co ten ból w trakcie porodu jest potrzebny zarówno Tobie jak i osobom sprawującym opiekę nad tobą, te warsztaty są dla Ciebie.
Wszystko co powinnaś wiedzieć o skurczach w ciąży, podczas porodu oraz w połogu zebrane w jednym miejscu i czasie. Zapisz się!
Informacje:
- Kiedy: 25 sierpnia (wtorek), godz. 20:00-22:00
- Koszt: 29zł
- Organizator: Fundacja Macierzanka i Monika Dorenda-Czuchaj
- Link do wydarzenia